מבואת הכניסה למשרד

כאשר אנו עוסקים באדריכלות ובעיצוב פנים אחד הדברים אותם אנו לוקחים בחשבון בעיצוב של משרד הוא המבואה שנחשבת לחלק בלתי נפרד מהכניסה.

למעשה תפקידה של המבואה הוא לספק כמאין מעבר הדרגתי בין החוץ לבין שאר החלל.

בתהליך העיצוב מתייחסים אל המבואה הן בהיבט העיצובי שכן עליה כמובן להשתלב עם הקונספט שבחרנו ו״להכניס״ את האנשים דרכה לאווירת המשרד והן בהיבט הפונקציונלי זאת משום שהיא מאפשרת לאדם שמגיע להתארגן לפני שהוא נכנס לפגישה, לריאיון עבודה וכדומה.

זה המקום שבו אפשר בקלות לייצר אווירה נינוחה ולא מאיימה, לשלב כמה ספות או פופים, לאפשר לאדם שמגיע מבחוץ לתלות את המעיל ולהניח את המטרייה שלו.

זה גם המקום לשבת ולשתות כוס קפה או כוס משקה קר, לקרוא איזה מגזין וכדומה. במקרים של כנסים, פגישות גדולות או הדרכות המבואה יכולה לשמש במטרה לרכז את כל האנשים ולאפשר להם סוג של אינטרקציה בריאה ראשונית.

טיפים לעיצוב מבואת המשרד

כאשר מדברים על העיצוב ממש, אפשר ללכת לכל מיני כיוונים אבל הדבר הכי חשוב הוא שתהיה הרמוניה בין המבואה לבין שאר המשרד.

כלומר… אם בחרנו בעיצוב יוקרתי הכולל פרקט עץ מלא, תמונות של צייר מפורסם, שטיחים, ואזות עם פרחים וכדומה, אי אפשר להזניח את המבואה אלא יש להשקיע בעיצוב ולאפשר לה להתמזג בקלות עם שאר החלל.

בנוסף, ניתן לשלב במבואה כל מיני אספקטים של פאנג שואי ליצירת אנרגיה חיובית כמו למשל מראה בכניסה, עציצים כהשפעה מרגיעה, ספינות למינוף הקריירה ושאר שטיקים מדליקים.

שווה גם לדאוג שהאזור של הכניסה יהיה כמה שיותר מואר ונעים, לשלב איזו קונסולת עץ מעודנת עליה ניתן להניח מגוון של חפצים ליצירת תחושה של בית, הרי בכל זאת האדם הממוצע מבלה כשליש מחייו במשרד.

 

עשיתם משהו מיוחד במשרד? רוצים לשתף...כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *