משרדכם הוא מבצרכם – ולכן רצוי לשמור עליו נקי

לרוב, ניקיון המשרד הוא לא באחריות העובד אך אין זה פוטר אותו מההשלכות של משרד מלוכלך.

כאשר נושמים אבק, לכלוך ושאר מזהמים אז בוודאי שאין זה מסייע למערכת הנשימה וגם לא לתחושת הבריאות הכללית.

תשמרו על המשרד שלכם נקי

כמה זמן אתם מבלים בממוצע בשבוע במשרד שלכם? עובד ישראלי נוטה לפקוד את משרדו למשך 40 שעות בשבוע, וזה הרבה יותר זמן מאשר הוא יבלה על מערכת הישיבה שלו בבית.

משכך, ההקפדה על ניקיון משרדים הוא משמעותי ויכול לבוא לידי ביטוי בבריאות משופרת, אוויר נקי ואף תחושת נינוחות במשרד בו האווירה נעימה, נקייה ומזמינה.

מעבר לכך שהמשרד הוא הבית לכל המבקרים בו במהלך היום הוא גם הפנים של העסק שלכם כלפי לקוחות ומבקרים. רושם ראשוני נעשה לא רק בחזות האדם אלא גם בעזרת המשרד, הניקיון, ואף הופעת העובדים במקום. לכל אלה השפעה ישירה על הרשמים שעוברים ללקוחות שלכם.

חשוב מאוד לעודד הרגלי ניקיון והיגיינה במשרד ואת זה עושים באמצעות חינוך ופעולות אקטיביות שמעודדות לכך. ודאו כי העובדים אינם משאירים ירקות חתוכים ללא כיסוי, שוטפים את הכלים לאחר השימוש וזורקים לכלוך רק היכן שיש שקית אטומה שמאפשרת את איסוף הלכלוך כמו שצריך.

מעבר לעניין המודעות ועידוד התודעה רצוי לבצע פעולות פרו-אקטיביות כגון פעילות התנדבותית לניקיון בחופים וכד'. פעיות זו מעבר לגיבוש הרב שהיא תורמת מסייעת גם לפיתוח המודעות האישית לסביבת העבודה.

תפוח אחד רקוב יכול לפגוע בכל הסל ובדיוק כך הדבר כאשר יש עובד אחד סורר שלא טורח לנקות אחריו, ובטח לא אחראי לסביבת העבודה שלו. אם יש לכם עובד כזה בארגון אז יש לעשות כל שביכולתם לעבור איתו על כללים וקוד התנהגות, מאחר והפשרות של היום הופכות בקלות לנורמות של המחר וזה מדבק משרד שלם.

על מה להקפיד בניקיון המשרד?

קרדית האבק אשר מסתתרת בכל מקום בו לא מקפידים על ניקיון עלולה לגרום נזק לדרכי הנשימה העליונות. יתרה מכך, הקרדית מפזרת אלרגנים שגורמים לאדמומיות בעיניים, התעטשויות ותחושה כללית של חולי.

על מנת להילחם בקרדית האבק ובנזקים שהיא מביאה איתה יש לבצע שאיבת אבק עוצמתית ותדירה, ורצוי לעשות זאת באמצעות מכשור תעשייתי ומתקדם. ההמלצה שלנו היא לבצע ניקיון יסודי של המשרד אחת לשבוע עד חודש ימים (תלוי בהיקף התנועה, מיקום המשרד ואופי הפעילות) ולתחזק ניקיון יומי או דו שבועי.

מרצפות, שטיחים ומשטחים הם בתי גידול לסוגים שונים של מזיקים. כאשר עובד נכנס למשרד הוא מביא איתו בנעליו מזהמים רבים שהוא פגש בדרך כמו לשלשת של יונים, צואה וכד'.

לא כל משרד ימהר למנוע מעובדים להיכנס עם נעליהם (יציע להן נעליים חלופיות בכניסה למבנה:) אבל כן חשוב לבצע ניקיון יסודי של המרצפות ואף לבצע פעולות אגרסיביות יותר כגון פוליש קריסטלי. מדובר על הזרקת חומרים למרצפות על מנת שיספקו הגנה לאורך זמן וימנעו הצטברות של לכלוך.

לסיום, כדאי לאמץ איזה עציץ קטן וירקרק לשיפור ייצור החמצן במשרד, זה יוסיף לצבע, לאווירה ולאוויר הנקי.

המאמר נכתב באדיבות "ניקיון אחר" – חברת ניקיון בחדרה והסביבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *