עיצוב ממוקד קונספט

תהליך של עיצוב כולל בתוכו שלבים רבים החל מהגדרת התקציב, דרך בחירת חומרי הגלם בהם נבחר לעשות שימוש, בחירת הקבלן ובעלי המקצוע שיבצעו עבורנו את העבודה ועד מתן דגש על האביזרים המשלימים שישתלבו בחלל בשלב מאוחר יותר.

כאשר אנו עוסקים בעיצוב חללים באופן כללי ועיצוב משרדים באופן ספיציפי, כדאי ללכת על עיצוב ממוקד קונספט מכמה סיבות.

 

  1. בחירת קונספט מאפשרת להבין באופן כמעט מיידי את העיסוק או התחום הכללי שבהם החברה עוסקת.
    ברגע שאנחנו מחליטים על קונספט יהיה לנו הרבה יותר קל להעביר מסרים עבור הלקוחות עימם אנו נפגשים במשרד.
    לצורך הדוגמא ברור שמשרד של עורכי דין לא יהיה מעוצב כמו משרדי סטודיו בהם מפיקים אירועים יוקרתיים.
  2. מאוד חשוב בכל תהליך של עיצוב לחשוב איזו סביבת עבודה אנו מעוניינים ליצור? האם אנו מעוניינים ליצור אווירה שקטה ונעימה לעבודה או שמא רוצים שהתזיזתיות והאקשן יורגשו באוויר ושוב זה מתקשר באופן אוטומטי לתחום שבו החברה עוסקת.
    אווירה נוצרת באמצעות עיצוב נכון ומדויק ולכן ככל שנבנה את הקונספט שינחה אותנו לתהליך העיצוב מוקדם יותר כך נוכל להשיג את המטרות שלנו בין אם מדובר במשרדים בהם יש הרבה תנועה של לקוחות ובין אם העבודה היא עצמאית ומתבצעת אך ורק כאשר העובדים של החברה נמצאים בה.

בעיצוב ממוקד קונספט אפשר ליצור עולם שלם בעיקר על ידי בחירת חומרי הגלם בצורה נכונה.

למשל, אם נלך על חומרים קלאסיים כמו עץ למשל נוכל ליצור סוג של שמרנותאך אם נבחר דווקא בפלסטיק, זכוכית ומתכות הדבר יביא לידי ביטוי אפקט טכנולוגי וחדשני.

 

אז בשנת 2016 יש כל כך הרבה קונספטים שעל בסיסם ניתן לבנות את הקו העיצובי של המשרד בין אם באמצעות Open Space, תוספת של אביזרים לא קונביציונליים כמו נדנדות, ספות ישיבה לצד מכונת אספרס משוכללת ועוד.

עשיתם משהו מיוחד במשרד? רוצים לשתף...כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *