עלות עיצוב פנים – כמה באמת עולה לעצב דירה? איך ניתן למזער את החריגות מהתקציב?

בין אדריכלות לעיצוב פנים עוברים הרבה מים בנהר. בעוד האדריכל תפקידו לסרטט את התכניות שיאפשר לקבלן לבצע בפועל את הבנייה, תפקידו של מעצב הפנים לרוב ייכנס בשלב מאוחר יותר בתכנון החלל, בחירת האביזרים המרכיבים אותו וכמובן ליצור אווירה זאת על ידי בחירת סגנון וקונספט עיצובי.

כשאנו באים לעצב דירה עלינו לקחת בחשבון חיפויים, ריצופים, צביעות של קירות, רהיטים, תאורה, אביזרים משלימים ועוד. כולנו היינו רוצים לשדרג את דירת הקבלן אותה אנו רוכשים עם כמה שפחות כאבי ראש לצד חיסכון באנרגיה, זמן וכמובן – כסף.

אז איך עושים את זה?

אז איפה הסוד? איך אפשר מראש להגיע לתקציב הגיוני בו ניתן לעמוד ולמזער ככל הניתן את החריגות בתקציב העיצוב שלנו.

על כך ועוד במאמר  הבא.

הרי ברוב המקרים יציג בפנינו הקבלן בין 3-5 אופציות מהן ניאלץ לבחור מה אנחנו רוצים וכולנו יודעים שמדובר בסטנדרט אותו פעמים רבות היינו רוצים מאוד לשדרג כי בכל זאת מדובר בדירת חלומותינו.

אז הטיפ המרכזי שאנו עומדים לתת לכם הוא שכדאי מאוד להשקיע בין 40%-50% מהתקציב הכולל בחלל שהכי משמעותי עבורכם בין אם זה המטבח, הסלון או חדר השינה. התמקדו באזור אחד משמעותי ותנו לו את מירב תשומת הלב.

מדוע ? ככה אתם הופכים את הדירה שלכם מדירת סטנדרט לדירה שנראית מליון דולר ממש בקלות.

במקביל, הנה כמה שלבים שכדאי להכיר בדרך לעיצוב הבית…

  1. זיהוי הצרכים שלכם – כאן תפקידו של מעצב הפנים הוא להכיר גם אתכם וגם את הבית. בפגישה ספרו למעצב או למעצבת את כל מה שאתם חולמים שיהיה בבית, מה חשוב לכם ועל מה אתם מוכנים לוותר. זה גם השלב שעובדים על תקציב ראשוני.
  2. זה המקום להעלות רעיונות – חפשו השראות, הסתכלו במגזינים ובאינטרנט, כדי שהמעצבת תדע מה הקו הכללי שאתם מחפשים. על ידי ביצוע הדמיות אפשר לדמות איך החללים השונים ייראו ולעשות תיקונים לכאן ולכאן.
  3. כתב כמויות ותכנית עבודה- הכתב למעשה הוא סוג של מסמך שמפרט את כל החומרים בהם נעשה שימוש בתהליך העיצוב. הוא זה שיאפשר לבנות תכנית עבודה מסודרת לכל בעלי המקצוע שלוקחים חלק בפרויקט.
עשיתם משהו מיוחד במשרד? רוצים לשתף...כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *