עיצוב פנים משרדי – לתת מענה לצורך!

סביבת העבודה משפיעה על אופן הפעולה של המוח, על מצב הרוח, על המוטיבציה ועל הביצועים של העובדים. לכן, סביבת עבודה המציעה מרחבים לשני סוגים של פעילות: ריכוז בעבודה ומנוחה מהעבודה, פותחת הזדמנויות לפיתוח חשיבה יצירתית.

על מנת לפתח ולטפח חדשנות, סביבת המשרד צריכה לתת מענה לשני סוגי הפעילויות הללו ולהציע:

  • חלל המיועד לעבודה הדורשת יותר ריכוז, בין אם לבד או בקבוצה.
  • חלל המיועד להפסקה ולרגיעה, המציע פעילויות שיעוררו תובנות חדשות.

מעסיקים שרוצים להשיג את מלוא הפוטנציאל של העובדים שלהם, צריכים לספק חללי עבודה שיתאימו לשני אופני החשיבה וההתנהגות. ברוב המקרים, מקומות העבודה נוטים לקדם רק סוג אחד של חלל עבודה – חלל פתוח ומעודד שיתופי פעולה, או חלל מחולק. אבל המחקר מלמד שחשוב למצוא את האיזון הנכון בין שני סוגי החללים הללו, כדי לאפשר לעובדים לא רק להתרכז אלא גם לצאת מפעם לפעם להפסקה מרגיעה.

כדי לעצב משרד שישדר את המסרים הנכונים והמתאימים לארגון שלכם, חשוב לתת את הדעת על כמה אלמנטים חשובים בעיצוב פנים של סביבות עבודה:

לעצב משרד נוח

משרד נקי ואטרקטיבי משפיע באופן ניכר על איכות העבודה במשרד ועל הקשר בין העמיתים ובין העובדים למנהלים. סקרים הוכיחו כי עובדים שתייגו את הריהוט של המשרד שלהם כ-׳גרוע׳, נוטים לתאר את מקום העבודה שלהם כפחות פרודוקטיבי, ואת סביבת העבודה כמדכאת.

עיצוב פנים למשרדים אמור להסב את תשומת לבכם לכמה הדגשים חשובים:

  • גם אם השמש לא יכולה להאיר את חלל המשרד שלכם, השתדלו להעניק לחלל אווירה מרגיעה עם ריהוט נוח ועם ציוד ומתקנים שיעניקו ערך נוסף לעובדים.
  • הציעו לעובדים גמישות בעניין בחירת המקום בו נוח להם לעבוד, כולל בחירה בכיסאות שנוחים להם או בחירה אם לשבת או לעמוד ליד שולחן העבודה שלהם.
  • כשאתם מעצבים את המשרד חישבו גם על דברים שידליקו את העובדים כמו כדורי אימונים או עציצי צמחים. סמכו על העובדים שידעו לנהל את זמנם. תנו להם חופש לקחת הפסקות כדי לשחק במשחקים וכדי להיטען באנרגיות חדשות.
  • תנו לעובדים יד חופשית בעיצוב האזור האישי שלהם. אחרי הכול, כל אחד עובד אחרת. בקיצור, עדיף להיפטר מהרעיון שכולם יקבלו ריהוט אחיד ולפתוח אפשרויות לארגון סביבת עבודה מותאמת אישית.


>> עוד דגשים חשובים בעבור עיצוב ותכנון משרדים, תוכלו למצוא כאן.

לעצב חללי מעבר ממצב של ריכוז למצב של רגיעה

קצב המעבר בין ריכוז לרגיעה יכול להיות אטי עם תקופות ארוכות יותר באחד מהמצבים. אבל קחו בחשבון שביצועי שיא מתרחשים כאשר זמן המעבר הוא מהיר יותר, בדרך זו יוכלו העובדים לקלוט מידע בפחות מאמץ ולייצר רעיונות חדשים. חללי מעבר, המאפשרים לעובדים לעבור ממצב למצב, אמורים להקל על התנועה ולאפשר מגוון של תנועות ופעילויות. חללי מעבר אלה אמורים למזג בין ההזדמנות להתרכז לבין מגוון מספיק של גירויים שיעודדו פריחה של רעיונות.

מרחבי הרשת:
שי פניני באתר Pinterest
לשכת עורכי הדין
שי פניני – משרד עורכי דין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.